ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 13:40

"Onu aradım ulaşamadım"

"Onu aradım ulaşamadım"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, muhalefetin konuyla ilgili soruları üzerine açıklamalarda bulundu.


İstanbul merkezli rüşvet ve yolsuzluk operasyonu Meclis Genel Kurulu’nda da tartışmalara yol açtı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, muhalefetin konuyla ilgili soruları üzerine, yargıdaki bir konu üzerine yorum yapamayacağını söyledi. Şimşek, emniyet şube müdürlerinin görevden alınmasıyla ilgili olarak ise “İçişleri Bakanımızı aradım, ulaşamadım” dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerinde görüşmeler devam ediyor.

Genel Kurul’da İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu da gündeme geldi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görevden alındığını belirten CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bu ahlaki mi doğru mu hukuka ve vicdana uygun mu Bunlar neden görevden alındı? Görevden alan güç nedir? Ucu başka yerlere dokunacak diye korku mu var?" diye sordu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Türkiye'de "9 şiddetinde deprem olduğunu, hükümetin istifa etmesi gerektiğini" savundu.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, dünkü operasyona yönelik iddiaların korkunç olduğunu ifade etti. Akçay, Hükümet'in bu soruşturmalardan elini çekmesi gerektiğini belirtti.

ŞİMŞEK: BAKANI ARADIM, ULAŞAMADIM

Soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şu anda birtakım iddialar, soruşturmalar ve yargıya intikal eden bir hususun olduğunu dile getirdi. Şimşek, "Siz benim yerimde olsaydınız daha ilave ne söyleyebilirsiniz. Yargıya intikal etmiş bir konudur, benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Emniyet müdürlerinin görevden alınması meselesine gelince; arada, İçişleri Bakanımızı aradım, ulaşamadım" dedi.

Mehmet Şimşek, tepki gösterebilmek için konunun detaylarına vakıf olması gerektiğini dile getirdi.

Yargıya intikal eden bir konu olduğuna işaret eden Şimşek, "İddia düzeyindedir. Bu konuda benden daha nasıl yorum beklersiniz. Kim yanlış yapmışsa, yargı gereğini yapar" dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER