ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 15:37

Onlar da yapacak!

Onlar da yapacak!

Erkek berber ve kuaförlerinde artan hizmet çeşitliliğine cevap vermek için şaşırtan eğitim programı.


Adapazarı Berberler Odası tarafından, erkek berber ve kuaförlerinde artan hizmet çeşitliliğine cevap vermek için sertifikalı eğitim programları düzenlenecek.

Adapazarı Berberler Odası tarafından üyelere yönelik cilt bakımı ve ağda seminerleri düzenleniyor. Konuyla ilgili bilgi veren Oda Başkanı Veysel Yıldız, günümüzde artık erkek berberleri ve kuaförlerinin de kadın kuaförleri kadar hizmet çeşitliliğinin arttığına dikkat çekti. Artık berberlerde sadece saç sakal kesimi yapılmadığına, yeni ve nezih yerler ile geliştirilen berber salonlarında cilt bakımından ağdaya, manikür ve pedikürden saç bakımına kadar birçok hizmetin verildiğine dikkat çekti.

Bu ihtiyacın berberlerde zamanla daha da yaygın hale geleceğinin altını çizen Yıldız, “Biz de berber esnafımızın bu hizmetler için eğitim alarak sertifikalı hizmet vermesini istiyoruz. Bu doğrultuda seminer programlarımız olacak. Bu programlara katılan berberlerimiz artık yaptıkları hizmetleri eğitimini almış bir şekilde daha güzel yerine getirirken sertifikasıyla da bunu müşterilerine kanıtlamış olacak. Bu açıdan bu seminer programlarının mesleğimiz adına çok yararlı olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Eğitim seminerlerinin uzman eğitmenler tarafından Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde verileceği kaydedilirken, seminerin başlayacağı tarihlerin önümüzdeki günlerde duyurulacağı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER