ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 11:09

Onkoloji Hastanesi çevresi yeşillendi

Onkoloji Hastanesi çevresi yeşillendi


Ankara’nın Yenimahalle Belediyesi tarafından Demetevler Onkoloji Hastanesi yanında 40 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yapımı devam eden park ilçe sakinlerine yeni bir nefes oldu. Park daha açılışı yapılmadan konuklarını ağırlamaya başladı.

    Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan park içerisinde vatandaşların ihtiyaç duyabilecekleri her ayrıntı düşünüldü. 40 bin metrekare alan üzerine projelendirilen ve 8 bin adet fidan dikimi yapılan park içerisinde, 540 metre uzunluğunda 3 kulvarlı koşu yolu, toplam 650 metrekare büyüklüğünde 2 adet çocuk oyun alanı, 2 adet fitness alanı, 28 adet çatılı piknik masası ve 11 adet orman tipi piknik masası bulunuyor.

    Yenimahalle’ye 1 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıra Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yeşile yatırımları devam ediyor. 4 yıl boyunca 104 yeni park ve 178 park tadilatı yapan belediye, ilçe genelinde 1 milyon 700 bin adet çiçek dikimi ve 110 bin adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
Fethi Yaşar, “Önemli olan devletin kaynaklarını halkın yararına kullanmak; demokrasinin kurallarını sözle değil eylemle yaşatabilmektir. Gücümüz yettiğince ilçemiz için elimizden gelenin fazlasını yapma gayretindeyiz. Bu parkımızın açılışını da önümüzdeki günlerde yapacağız. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER