ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2014 Cumartesi 11:50

Önce nüfus müdürlüğüne ardından sınava gittiler

Önce nüfus müdürlüğüne...

Önce nüfus müdürlüğüne ardından sınava gittiler


Çorum'da önlisans mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmek isteyen ancak nüfus cüzdanlarını unutan çok sayıda aday, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'ne müracaat etti.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS'nin önlisans mezunlarına yönelik oturumu Çorum'da 50'den fazla sınav merkezinde saat 09.30'da başladı.

Sınavda adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi. Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu. Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

- Polisten yardım istediler

Kontrol işlemleri sırasında nüfus cüzdanını unuttuklarını fark eden bazı adaylar, görevlilerce salonlara alınmadı.

Bunun üzerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne giden bazı adaylar, yeniden kimlik çıkartmak için başvuru yaptı. Yanlarında fotoğraf olmadığı için nüfus cüzdanı çıkaramayan bazı adaylar, nüfus kayıt örneği belgesi alarak, sınava girecekleri okullara gitti.

Gazi Caddesi üzerindeki Valilik binasında bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'ne gitmek isteyen bazı adayların, 155 Polis İmdat hattını arayarak, yardım istedikleri gözlendi. Sınava girmek için Osmancık ilçesinden gelen ve nüfus cüzdanı olmadığı için salona alınmayan bir kadın aday, sınava gireceği fen lisesinden polis otosuyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne geldi. Burada işlemlerini yaptıran ve nüfus cüzdanı çıkaran aday, yeniden polis otosuyla sınava gireceği okula gitti.

Okul bahçelerinde çocuklarını ve yakınlarını dua ederek bekleyenlerin yanı sıra bazı vatandaşların da piknik yaparak vakit geçirmeye çalıştıkları gözlendi.

Bu arada sınava giren adaylara kimlik kontrolü sırasında cep telefonu ve benzer eşyalarının sınav salonuna alınmayacağının belirtilmesi üzerine bazı adayların eşyalarını, okul bahçesindeki diğer adayların yakınlarına teslim ettiği görüldü.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER