ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 15:37

Önce müebbet aldı, ardından cezası 15 yıl 10 aya indirildi


Eskişehir'de tanınmamak için siyah kadın çarşafı giyerek, eşiyle ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü Eyüp D.'yi bir market önünde silahla öldüren İzzet B., önce müebbet hapse çarptırıldı, ardından cinayeti tahrik altında işlediğine kanat getirilerek, bu ceza 15 yıl 10 ay'a indirildi.

Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi'nde, 11 Eylül 2013 tarihinde meydana gelen olayda, iddiaya göre, Ankara'nın Polatlı ilçesinde oturan İzzet B., boşanma davaları süren ve ayrı yaşadığı eşi Özlem B.'in, Eyüp D.'den ikiz çocuk dünyaya getirdiğini öğrendi. Bu çocuğun babası olarak da kendisiymiş gibi nüfusa kaydettirildiğini öğrenen İzzet B., eşiyle ilişki yaşayan Eyüp D.'nin yaşadığı Eskişehir'e geldi. Tanınmamak için siyah kadın çarşafı giyen İzzet B., alış veriş sonrası marketten çıkan Eyüp D.'yi silahla ateş ederek öldürdü. Olay sonrasında kiraladığı araçla kaçan İzzet B., giydiği siyah kadın çarşafıyla Eskişehir Ankara kara yolunda trafik polisi tarafından yakalandı. Gözaltına alınan İzzet B., emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcının hazırladığı iddianame sonrasında Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'adam öldürme' ve 'ruhsatsız tabanca kulanma' suçundan dava açıldı.
İzzet B., 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıktı. Yaşanan olaydan dolayı pişman olduğunu anlatan İzzet B., "Keşke böyle olmasaydı." dedi.

Sanığı son kez dinleyen, ardından dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık İzzet B.'ye, 'kasten adam öldürmek suçundan' müebbet hapip cezası verdi. Sanığın cinayeti tahrik altında işlediğine kanaat getiren mahkeme heyeti, sanığa verilen bu cezayı 18 yıla indirdi. Sanığın duruşmadaki iyi halini de göz önüne alan mahkeme, sonra bu cezayı 15 yıla indirdi. Mahkeme, sanığa 'ruhsatsız tabanca kullanmak' suçundan ise 10 ay hapis cezası verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER