ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 15:24

Önce bayrama, sonra ucuz balığa koştular


Zonguldak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılan vatandaşlar, Karadeniz’deki hamsi bereketiyle ikinci bayramı yaşadı.

İlk olarak Gazipaşa Caddesi üzerinde düzenlenen tören, Zonguldak Valisi Ali Kaban, 3. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necdet Köse, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, diğer protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Kaban’ın halkı selamlamasının ardından başlayan tören; şiir okunması, başarılı öğrencilere ödül verilmesi ve geçiş töreniyle devam etti.

BAYRAM TÖRENİNDEN LİMANDAKİ UCUZ BALIĞA KOŞTULAR

Coşkulu geçen bayram kutlamalarının ardından limanda tonlarca hamsi satıldığını duyan vatandaşlar, çocuklarıyla limana koştu. 7-8 kiloluk poşetlere doldurulan hamsi balığını 5 liradan satın alan vatandaşlar, evlerinin yolunu tuttu.

İki bayramı bir arada yaşadıklarını belirten vatandaşlardan Muzaffer Kocabaş, “Torunumla bayrama geldik. Önce Cumhuriyet bayramını kutladık, sonra buraya balığa geldik. Balık bu sene çok bol.” dedi. 13 yaşından beri balıkçılıkla uğraşan Salih Eliyazıcı(31) ise Zonguldaklılara çifte bayram yaşattıklarını kaydetti.

iki çocuğuyla etkinliklere katılan Erdal Güzelbaş ise, “Çocuklarla önce bayrama geldik, töreni izledik. Sonra balık almaya geldik. Güzel bir gün oldu” şeklinde konuştu.

Torunlarıyla balık almaya gelen Gülcan Çebi(50) de şunları söyledi: “Torunlarımla önce bayrama sonra balığa geldik. Hava da çok güzel. Baktım herkes ucuz diye hamsi peşine koşuyor, biz de geldik. Torunlar çok sevindi. Gemiyi gezdirdim onlara. Çocuklar çifte bayram yaşadı, çok güzel oldu.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER