ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 16:41

Önal: "AK Parti popülist politika yapmıyor"

Önal: "AK Parti popülist politika yapmıyor"


AK Parti Osmaniye İl Teşkilatı tarafından 12. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Milletvekili Dr. Suat Önal, “Partimiz popülist bir siyaseti değil, hizmeti milletin odağına yerleştirmiş bir siyaseti benimsemiştir.” dedi.

AK Parti’nin, 12 yıl önce Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiği dönemde kurulduğunu söyleyen Önal, “Türkiye’nin zamanında ne zorluklar yaşadığına ben de şahit oldum. Kara bulutların ülkemizin üzerine çöktüğü bir anda AK Parti doğdu. Milletin başını yere eğdirmeyecek bir anlayışı benimseyen partimiz hizmetleri ile ülkemizin dört bir yanına ayrım gözetmeksizin hizmet etti. Devletin kasasını boşaltanlar şimdi o fırsatı bulamıyor. Milli iradeye engel olanlar şimdi bu iradeye saygı duymaya başladılar.” ifadelerini kullandı.

Başarının planlı çalışmayla elde edilebileceğini kaydeden Önal, sözlerine şöyle devam etti: “Başarının arkasında iyi bir planlama vardır. Partimiz işte bunu başardı ve iyi planlamayı icraate dönüştürerek ülkemizi bu günlere ulaştırdı. Bizler boş konuşmak yerine sayısal verilere dayanarak konuşuruz. Halkımız, AK Parti iktidarından önceki dönemle, iktidar olduğu dönemden sonraki hizmetleri açıkça görebiliyor.”

AK Parti İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş ise partisinin toplumun talepleri doğrultusunda hizmet yaptığını belirtti. Türkiye’nin kaderinin AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde değiştiğini vurgulayan Arslantaş, şunları dile getirdi: “AK kadrolar, aldığı emanete sahip çıkıp, ülke insanını mağdur olduğu pek çok alanda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş çapta hizmet yarışını başlattı. Gücünü gerçek anlamda halktan alan AK Parti ile egemenlik gerçek anlamda kayıtsız ve şartsız bir şekilde milletindir. Partimiz sevginin saygının, itibarın, birlik ve beraberliğin adresidir. AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan genel başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Toplantıya Milletvekili Suat Önal ve İl Başkanı Emir Hasan Arslantaş ile birlikte Merkez İlçe Başkanı Sait Kıraç, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Kaya, Kurucu İl Başkanı Metin Özdemir, eski il başkanları Yavuz Korkmaz, Ali Binboğa, Hamza Yılmazer, Ömer Yağmur ve Osmaniye eski belediye başkanlarından Mehmet Gürbaz, eski merkez ilçe başkanlarından Yusuf Çenet ve partililer katıldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER