ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:08

Önadım kabri başında anıldı

Önadım kabri başında anıldı


1965–1980 yılları arası Adalet Partisi Bursa milletvekilliği, 1970–1998 yılları arasında da Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanlığı yapan Kasım Önadım, vefatının 15.yılında Emir Sultan Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKK) Marmara Bölge Birliği Marmara Bölge Birliği tarafından organize edilen anma töreni yoğun ilgi gördü. Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak, EKKK Marmara Bölge Başkanı Bahri Şarlı, çok sayıda esnaf ve sanatkâr odasının başkan ve yöneticileri, ailesi ve yakınlarının katıldığı anma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Anma töreninde konuşan ESKK Marmara Bölge Birliği Başkanı Bahri Şarlı, Kasım Önadım’ın, BAĞ-KUR ve kooperatifler kanunlarının çıkması aşamalarındaki çabalarının unutulamayacağını vurguladı.

BESOB Başkanı Arif Tak da konuşmasında Kasım Önadım’ın gerek milletvekilliği, gerekse esnaf kuruluşlarındaki başkanlıkları süresince esnaf ve sanatkârların önünü açacak çok değerli hizmetler yaptığını dile getirdi. Törende Kasım Önadım’ın milletvekilliği dönemindeki arkadaşı Hüseyin Sungur da duygularını dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve Önadım için dua edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER