ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 19:45

Omuriliğindeki tümörden kurtuldu

Omuriliğindeki tümörden kurtuldu


Balıkesir'de yaşayan Sele Börekçi (47) omurilik içinde bulunan kitleden 5 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından kurtularak sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren beyin cerrahı Dr. Tekin Tazegül'e teşekkür eden Börekçi, sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Balıkesir Balıklı Köyü'nde ikamet eden Sele Börekçi, sırt ve bel ağrıları şikâyetiyle gittiği Atatürk Devlet Hastanesi'nde başarılı bir operasyon sonucu sağlığına kavuştu. Rahatsızlığı nedeniyle daha önce başka hastanelere de gittiğini belirten Sele Börekçi, ancak bir türlü tedavisinin yapılamadığını söyledi. Son olarak Atatürk Devlet Hastanesi'ne gittiğini ifade eden Sele Börekçi, Dr. Tekin Tazegül, tarafından başarılı bir ameliyat sonucu sağlığına kavuştuğunu ve durumunun çok iyi olduğunu aktardı.

Beyin Cerrahı Dr. Tazegül, hastanın geçtiğimiz hafta gerçekleşen 5 saatlik bir ameliyatın ardından omurilik içinde bulunan 3x2 cm'lik tümörün (İntradural extrameduller kitle) alındığı söyledi. Tümörün omurilik içerisinde olmasından dolayı hastanın felç olma riskinin yüksek olduğunu söyleyen Tazegül, hastanenin bu tür ameliyatları yapabilecek kapasiteye sahip olduğunu bildirdi.

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticisi Çetin Dural ise teknolojik olarak gelişen hastanenin üçüncü basamak genel yoğun bakım şartlarına hazır olduğunu dile getirdi. Benzeri ameliyatların yapılmasının devam edeceğini anlatan Duran, bu tür hastaların, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlere gitmelerine gerek kalmadığını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER