ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:19

OMÜ’lü öğrenciler sporu sevdi


Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından karate, judo ve aerobik gibi spor dallarında düzenlenen kurslara OMÜ’lü öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.
2012-2013 eğitim-öğretim yılı başında, OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Yaşardoğu Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu işbirliği ile düzenlenen, “Üniversite Gençliği Spor Yapıyor” konulu konferansta, Yaşardoğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Yalçın Taşmektepligil ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Kültürel ve Sportif Faaliyetler Şube Müdürü İbrahim Tan’ın gençlere spor yapmalarının gereği ve faydalarını aktarmalarının ardından açılan kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

“Gençlik dinamizmdir.” diyen Doç. Dr. M. Yalçın Taşmektepligil, “Dinamizm, yani hareket yaşamın tek belirtisidir. Ülkelerin kalkınmışlıklarını birçok açıdan kategorize etmek mümkündür. Fakat kalkınmışlıktan bahsedecek bir ülkenin yüzde 70’i spor yapmak durumundadır. Bu oran bizim ülkemizde çok çok düşüktür. Bu anlamda yerel yönetimlerden üniversitelere kadar çok büyük görev düşmektedir. Sporu kitlelere yaymak gereklidir.” dedi.
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “2012–2013 eğitim-öğretim yılında düzenlediğimiz konferansa müteakiben açtığımız kurslara spor yapmayan 173 öğrencimiz karate, 57 öğrencimiz judo, 67 öğrencimiz ise aerobik ve step dallarında olmak üzere toplam 297 öğrencimiz katılmıştır. Bu rakamlar daha önce düzenli spor yapmayan ya da hiç spor yapmamış öğrencilerimizi yansıtmaktadır. Bizler için spora devamlılık çok önemli bir unsurdur. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olarak düzenlediğimiz Karate, Judo, Aerobik gibi spor dallarında açtığımız kurslarla hizmet vermeye gelecek dönemlerde de devam edeceğiz, öğrencilerimizin katılımlarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER