ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:52

OMÜ Kavak MYO öğrencileri mezuniyet coşkusunu aileleriyle yaşadı

OMÜ Kavak MYO öğrencileri mezuniyet coşkusunu aileleriyle yaşadı


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kavak Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni Kavak YİBO Spor Salonu’nda ilçe halkı ve öğrencilerin ailelerinin katılımıyla yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci, mezun öğrencileri ve aileleri tebrik etti. Kavak Belediyesi'ne ait olan mevcut okul binasında iki bölüm altındaki üç programda toplam 360 öğrenci bulunduğunu belirten Birinci, YÖK’e önerilen beş programdan ikisi için onay geldiğini ve gelecek yıldan itibaren öğrenci alınması için çalışıldığını söyledi. Birinci, tamamlanmasına çalışılan yaklaşık 30 dönüm arazi üzerinde inşa edilen ve 5 bin metrekare kapalı alanı olan yeni okul binasının tamamlanarak gelecek öğretim yılına yetiştirilmesine çalışıldığını da sözlerine ekledi.

Mezunları ve yakınlarını kutlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez de, Yüksekokulu sürekli geliştirmeye yönelik çalışmalara devam edildiğini ve gelecek mezuniyet töreninin yeni okul binasında yapılmasını umut ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Halis Ölmez, törenin ardından yapılmakta olan binada incelemelerde bulundu.

Törende, her yıl geleneksel olarak düzenlenen 2012-2013 Halı Saha Futbol Turnuvası’nda birinci olan ekibe kupaları verildi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdimin ardından kepler atıldı. Törenden sonra öğrenciler canlı müzik eşliğinde eğlendi. Törene Kavak Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Kavak Belediye Başkanı'nı temsilen Arif Kılış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci, Havza MYO Müdürü Prof. Dr. Arif Gönülol, İlçe Emniyet Amiri Serdar Büyükleblebici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Hoşoğlu, öğretim görevlileri, öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER