ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 14:28

Ömer Altıparmak teslim oldu

Ömer Altıparmak teslim oldu

Usulsüz dinleme iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Altıparmak, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.


Usulsüz dinleme iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, avukatıyla birlikte Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

"NE OLDUYSA 17 VE 25 ARALIK OPERASYONUNDAN SONRA OLDU"

Ömer Altıparmak, içeri girmeden önce Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı. 17-25 Aralık operasyonlarıyla alakası olmadığını ifade eden Altıparmak, şunları aktardı:“Kamuoyu doğru bilgilendirilmesi adına bugün avukatım ile beraber geldim. Sabah lojmanıma bir gözaltı kararı ile ilgili gelmiş arkadaşlarımız. Ben pazar günü itibariyle lojmanımı terk etmiştim. Ben 22 Ağustos tarihi itibariyle emekli oldum. 1986 yılında başlayan emeklilik dönemime kadar süren meslek hayatım boyunca uyarı cezası dahil almadım. Komiser yardımcılığından İl Emniyet Müdürlüğüne kadar çalışmış olduğum amirlerim, çalışmalarımızdan dolayı sürekli olarak takdir ettiler. Ne olduysa 17 ve 25 Aralık operasyonundan sonra oldu. Bu operasyonlarla Ömer Altıparmak’ın hiçbir alakası yok. 17-25 Aralık operasyonundan sonra çeşitli soruşturmalara ve araştırmalara konu edildim. Özellikle İstihbarat Daire Başkanlığı yaptığım 3 yıllık dönem içerisinde terör örgütlerine yönelik yapmış olduğum başarılı çalışmalar hepinizin malumudur. Birkaç konu haricinde ülkemizi kan gölüne çevirmeye çalışan şehirlerde eylem hazırlığında bulunan 200’den fazla bombacı örgüt mensubunu yakaladık.”

"HANGİ GEREKÇEYLE GÖZALTINA ALINDIĞIMI BİLMİYORUM"

Terör örgütü ile mücadele eden herkesin operasyon ile ilişkilendirdiğini aktaran Altıparmak, şunları söyledi:

“Biz bu gözaltı kararının neden kaynaklandığını ben niçin neden bu soruşturmalara hedef olduğumu çok iyi biliyorum. Hepinizin malumu olan bir süreçten dolayı ben buradayım. Emniyet İstihbarat Teşkilatını ve özellikle terörle mücadele birimlerinde hizmet eden arkadaşların hepsi şuan da özellikle bölücü PKK terör örgütü çalışmalarda yer alan tüm arkadaşlar Fatih dosyalarından belki bakıyorlar tüm PKK’ya karşı mücadelede bulunmuş kim terörle mücadele etmişse bu operasyonlara konu ediliyor. Özlük dosyalarında karşılaştırılsın, şuanda işleme tabi tutulan diğer illerdeki arkadaşlarda benim gibi terör örgütü ile mücadele eden arkadaşlardır. Antep’i bir bayram günü kana bulayan, İstanbul’da canlı bomba eylemi gerçekleştiren PKK terör örgütü ne zaman müzakere edilir ve istediği zaman da benim meclisim de yasa çıkartan bir örgüt haline gelir. Ben burada hangi usul ve gerekçeyle gözaltı kararı verildiğini bilmiyorum. “

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER