ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:47

Olumsuz davranışlar öğrencilerde negatif etki oluşturur


Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Dr. Fatih Kalkınç, olumsuz söylem ve davranışların çocuk ve öğrenciler üzerinde negatif etki oluşturduğunu belirtti. Bu nedenle öğretmenlere büyük görevler düştüğünü ifade eden Kalkınç, "Olumlu sözcük ve pozitif düşüncelerle başarının önündeki engelleri kaldırmak mümkün." ifadesini kullandı.

    Mersin Eğitim Gönüllüleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin (MEDER) davetlisi olarak geldiği Suphi Öner Öğretmenevi'nde 'Pozitif Düşüncenin Başarıdaki Rolü'nü anlatan Şifa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Kalkınç, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekti. Öğrenci başarısının öğretmenleri mesleki doyuma ulaştırdığını ifade eden Kalkınç, pozitif ve negatif ortamın etkilerinden bahsetti.

    Başarılı bir eğitimin uyku saatiyle başladığını vurgulayan Kalkınç, iyi öğretmenin ve örnek anne babanın tanımını da yaptı. Çocuk için anne ve babaların yaptıkları ve söylediklerinin çok önemli olduğunu ifade eden Kalkınç, "Çocuklar anne ve babalarının dediklerini değil yaptıklarını yaparlar. Bu sebeple anneler ve babalar çocuklarına çok iyi örnek olmalı. Biz öğretmenler de öğrencilerimize iyi bir öğretmen iyi bir psikolog olmak zorundayız." diye konuştu.

    Seminer sırasında dinleyicilere sorular yönelterek, aldığı cevaplarla anekdotlar da anlatan Kalkınç, sahneye çağırdığı davetlilerle, sosyal hayatta yaşanan bazı olayları uygulamalı gösterdi.

    Seminer sonunda kendisine plaket takdim edilen Kalkınç, daha sonra ise kitaplarını imzaladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER