ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 12:01

"Ölümler kaçak kullanımdan"


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, son günlerde İstanbul’da art arda yaşanan karbonmonoksit zehirlenmelerinin kaçak hat kullanımından kaynaklandığını açıkladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde katıldığı toplantı öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Son günlerde yaşanan zehirlenmelere ilişkin açıklama yapan Mutlu şöyle konuştu: “Birkaç vaka üst üste yaşandı. Önce Afgan uyruklu 5 kişinin vefatı, ardından 3 Libya uyruklu polis adayının vefatı, onun öncesinde bir otelde de doğalgaz kaçağından dolayı turistlerin yaşamış olduğu sıkıntı var. İGDAŞ’tan aldığımız bilgiler, kaçak kullanımın, yani usule uygun olmayan kullanımların, İGDAŞ tarafından yetkilendirilmemiş bu tür mekanlarda kalmanın, bu tür mekanları kullanmanın ne kadar mahsurlu olduğunu gösteriyor."

Eve ve iş yeri kiralayacak olanları uyaran Mutlu, "Bu tür yerleri kiralayacak olanlar, abonelik işlemlerini yaptıracak olanlar kesinlikle İGDAŞ’ın yetkilendirmiş olduğu kişiler tarafından yapılmamış tesisatların bulunduğu mekanlarda kalmamalı. Kaçak bir tesisat üzerinden doğalgaz hattını kullanıyorsanız bugün veya yarın böyle bir risk ile karşı karşıya kalırsınız. Bu peş peşe yaşanmış olan üzücü hadiselerin temelinde de kaçak kullanım, yetkilendirilmemiş kaçak hatların kullanımı yatıyor." ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER