ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:36

Oltu İHL’de 107 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

Oltu İHLde 107 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı


Oltu İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde mezuniyet programı düzenlendi. Okul idaresi ve rehber öğretmenler tarafından organize edilen mezuniyet programında son sınıf öğrencilerine diplomaları takdim edildi.

        Oltu Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki mezuniyet programı İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Oltu İHL öğrencisi Üsame Taşbaşı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okundu ve Hz. Muhammed'in (sav) hayatı ile ilgili sunumlar yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı mezuniyet programında, 45’i Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 62’si Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden olmak üzere toplam 107 öğrenciye diplomaları verildi.

        Okul birincilerinden Zeynep Kaygusuz ve Furkan Bülbül diplomalarını okul müdürü Önser Yeğin’in elinden aldı. Okul idaresi tarafından birinciliğe hak kazanan öğrencilere sürpriz hediyeler takdim edildi. YGS’de ilk üçe giren öğrencilerden Zeynep Aras, Fatma Fidanve Büşra Özden’e çeyrek altın hediye edildi.

        Davetlilere ve öğrencilere hitap eden Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Önser Yeğin, "Bu yıl 107 öğrencimizi mezun ederek yaşamın çeşitli alanlarına yönlendirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bir zamanlar önemsizleştirilen ve göz ardı edilen okullarımızdan mezun olanlar şimdi ülkemizin, hatta dünyanın yönetiminde söz sahibi olur duruma gelmişlerdir. İmam Hatip okulları eğitimimizin parlayan yıldızları olmaya devam edecektir. Bu nedenle öğrencilerimizin sayılarının ziyade olması ve daha çok öğrenciyi mezun etmek bizleri gururlandırmaktadır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER