ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:31

Oltu HEM'de sertifika heyecanı


Oltu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü(HEM), SODES kapsamında hazırlanan 'Hayal Ettim Düşledim, Oltu taşına İşledim' isimli proje kapsamında kursa katılan ve başarıyla tamamlayan 20 kursiyere sertifikalarını törenle verdi.

'Hayal Ettim Düşledim, Oltu Taşına İşledim' isimli proje kapsamında kursiyerlere, Oltutaşı işlemeyle birlikte “Temel bilgisayar”, “Girişimcilik” ve “Bilgisayarlı Desen Çizimi” eğitimi verilmişti. Kursiyerlerin sertifikaları, Oltu Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Oltu Belediye Başkanı Vekili İbrahim Arslan, Oltu Emniyet Müdürü Cenk Bozkurt, Oltu Milli Eğitim Müdürü Nurullah Aktaş ve protokol üyeleri tarafından takdim edilirken; programın sonunda Oltu taşı işletmeciliği sektörüne kazandırılacak yeni makinanın da tanıtımı yapıldı.

Proje kapsamında alınan ve Japonya’dan getirilen CNC Oltutaşı işleme makinası, bilgisayar bağlantılı olup, iki ve üç boyutlu tasarımlar yapabilme yeteneğine sahip olmakla birlikte, Oltu taşı, kehribar gibi yumuşak yüzeyleri de işleyebiliyor. CNC Oltu taşı işleme makinası programlanarak taş üzerine istenilen şekilleri verebiliyor. CNC makinanın daha yakından tanıtılarak, yeteneklerinin gösterilmesi adına oltu taşından tesbih imamesini nasıl şekillendirdiği gösterildi.

Oltu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Tanrıver, bugüne kadar düzenlemiş oldukları kurslarda kursiyerlerini hep modern olmaya ve üretime ve satışa dönük konularda bilgisayar kullanmaya yönlendirdiklerini, onlara web sitesi kurup internetten satış yapmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER