ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 17:07

Olimpiyat çocukları Niğde'de

Olimpiyat çocukları Niğdede


Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından Uluslararası Dil ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları'nın Niğde etkinliği kapsamında organizasyonun yapılacağı stadyum hınca hınç doldu.

    Niğde’ye 18 ülkeden gelen 107 öğrenciyi valilik binası önünde karşılayan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin ‘Faruk Başkan’ sloganları ve tezahüratları eşliğinde örgencilerin bulunduğu otobüse çıkan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

    Türkçe Olimpiyatları programında konuşan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğdemizde böyle bir organizasyona ihtiyaç var olduğunu bu alana geldikten sonra bir kez daha gördüm ve Niğde Belediyesi olarak ne kadar isabetli bir iş yaptığımızın farkına daha fazla vardık. Katılımlarınızdan ve teveccühlerinizden dolayı herkese teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum. Diğer yandan Dünyada 150 ye yakın ülkede okul açan, bu işin mimarı olan temele ilk harcı koyan ve bu organizasyonların güzel Türkçemizin sesinin dünyaya duyurulmasını sağlayan Sayın Fethullah Gülen Hocamızı da anmadan, teşekkür etmeden, ona saygılarımı sunmadan geçemeyeceğim. Sayın Fethullah Gülen Hocama da saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Türkçe olimpiyatları bir sevdadır, bir türküdür, bir hasrettir, bir özlemdir, bununda hepimiz farkındayız. Bu organizasyonun Niğdemizde yapılmasına vesile olanlara sponsor olanlara teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere, hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

    Konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a Türkçe Olimpiyatları'nın Niğde’de düzenlenmesine sağladığı katkılardan dolayı İş adamı Celal Avşar tarafından plaket verildi.
İş adamı Celal Avşar yaptığı konuşmada; “Elli sene sonra Niğdeli oldum. Olduğum günlerde biraz üzgündüm ama bu gün iyi ki gelmişim diye mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Siz hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum beni yalnız bırakmadığınızdan dolayı. Dolayısıyla bu hizmete gönül vermiş bütün dostları sevgilerimle saygılarımla karşılıyorum. Bilhassa değerli öğretmenlere, gönül erlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor onlara hayırlı uzun ömürler temennisiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum Allah’a emanet olun.” şeklinde konuştu. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER