ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 21:30

Ölen kardeşinin arkasından isyan etti

Ölen kardeşinin arkasından isyan etti


Samsun’un İlkadım ilçesinde 2008 yılında taksi şoförlüğü yaptığı sırada öldürülen Tufan Baki'nin ağabeyi Tayfun Baki, aradan geçen 5 yıla rağmen katil zanlısının bulunamayışına tepki gösterdi. Baki "Turist Amerikalı bir kadın öldürüldü. Emniyet ayağa kalktı. Benim kardeşim Amerikalı'mı olmalıydı?" diye konuştu.

Samsun’un İlkadım ilçesinde taksi şoförlüğü yaptığı sırada 2008 yılında ensesine sıkılan tek kurşunla öldürülen 29 yaşındaki Tufan Baki’nin kardeşi Tayfun Baki, katil zanlısının aradan geçen 5 yıla rağmen bulunamamasına tepki gösterdi. İstanbul’da kimliği belirsiz kişilerce öldürülen Amerikalı turist Sarai Sierra için Emniyet Müdürlüğü’nün ayağa kalktığına dikkat çeken Tayfun Baki "Benim kardeşim 5 yıl önce bir gece arabasına aldığı müşteri tarafından ensesine sıkılan tek kurşunla öldürüldü. Aradan geçen 5 seneye rağmen katil zanlısı yakalanamadı. İstanbul’da bir Amerikan turist öldürüldü. Emniyet Müdürlüğü ayağa kalktı. Kardeşimin cinayetinin çözülmesi için Amerikalı mı olması gerekiyor?" dedi.

"KATİL ZANLISI VAKİT GEÇİRİLMEDEN ADALETE TESLİM EDİLMELİ"

Öldürülen kardeşinin evli ve iki çocuğu olduğunu söyleyen Tayfun Baki, "Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayetle ilgili araştırmanın devam ettiğini dile getiriyorlar. Ancak ben olay sonrası kardeşimin aracının olay yeri inceleme ekipleri tarafından dikkatlice incelenmediğini düşünüyorum. Kardeşimin aracı İl Emniyet Müdürlüğü’nde 5 gün süreyle incelenmek için kaldı. Ancak bu sürede olay yeri inceleme ekiplerinin araç içerisinde bulamadığı bazı şeyleri ben kendi incelemem sonucunda buldum. Mesela aracın içerisinde bazı banka hesap cüzdanları ve bir cep hattı buldum. Daha sonra bulduğum dökümanları polise teslim ettim. Kardeşimin katil zanlısının vakit geçirilmeden bulunmasını ve adalete teslim edilmesini istiyorum." diye konuştu.

MESAİ ARKADAŞLARI KATİLİN YAKALANMASINI İSTİYOR

Öte yandan 5 yıl önce öldürülen Tufan Baki’nin mesai arkadaşları Otogar Taksi şoförleri de katil zanlısının bulunmasını talep etti. Taksi şoförü Sedat Esentürk, "5 sene öncesinde meydana gelen olayda, arkadaşımız gece 01.30 sularında Samsun Şehirlerarası Terminali'nden bir yolcu aldı. Sonrasında sabahleyin arkadaşımızın ölüm haberini aldık. Polisin yaptığı inceleme sonucunda arkadaşımızın 15 km boyunca şehir merkezinde müşterisini dolaştırdığı belirlendi. Arkadaşımızın naaşı arabanın içinde ölü olarak bulundu. Polis incelemesine göre arkadaşımızın katil zanlısının otogar güvenlik kameralarında herhangi bir görüntüsü yok. Bu planlı bir cinayet de olabilir. Biz emniyet ekiplerinden, Amerikalı turist cinayetine gösterilen ilgi kadarının arkadaşımızın katil zanlısının yakalanması için gösterilmesini istiyoruz. Çünkü arkadaşımızın başına gelen herkesin başına gelebilir." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER