ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 17:06

Ölen Hakkı Orhan’ın kardeşi: Yargıya güveniyoruz

Ölen Hakkı Orhanın kardeşi: Yargıya güveniyoruz


Uşak'ta gece saatlerinde yaşanan kovalamacada, bir polis memurunun tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren bedensel engelli Hakkı Orhan, İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi tamamlanarak memleketine gönderildi. Uşak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Gasilhane ve Morg Hizmet Binası'na götürülen cenaze, kardeşi Yalçın Orhan ve diğer yakınları tarafından teslim alındı.

Yalçın Orhan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yargıya güvendiklerini söyledi: “Ağabeyim, bacağını dört yıl önce kaybetti. Ağabeyim ve arkadaşları alkol almışlar, polis çevirmesini görünce de kaçmaya başlamışlar. Araba durunca, içinde bulunan üç kişi inerek uzaklaşmış ancak ağabeyim bir bacağı olmadığı için araç içerisinde hareketsiz kalmış. Araçtan inmek için koltuk değneklerini aldığı sırada polis tetiği çekmiş ve ağabeyim ağır yaralanmış, hastanede hayatını kaybetmiş. Engelli bir insanın polis tarafından öldürülmesi hayret verici bir olay. Ağabeyim, bastonunu belki polisin eline vurmuş olabilir ama silahı olmayan bir insan, kendisine silah doğrultulduğunda mutlaka tepki gösterir. Polisin arabaya yaklaşıp bir metre mesafeden engelli birisini vurması çok tuhaf bir olay. Yargıya güveniyoruz."

Hakkı Orhan'ın, bugün Mevlana Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Uşak Asri Mezarlık'ta toprağa verileceği öğrenildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER