ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 14:30

Öldürülen iş kadını son yolculuğuna uğurlandı


Sarıyer’de kayınpederi tarafından öldürülen iş kadını Yankı Özkan Yıldırır, kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki gece saat 20.00 sıralarında Emirgan’da eşiyle yürüyüş yaparken kayınpederi tarafından sokak ortasında silahla vurulan 42 yaşındaki Yankı Özkan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Acı haber Yıldırır'ın sevenlerini yasa boğdu. Katil zanlısı kayınpeder ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yankı Yıldırır için Zincirlikuyu Cami’nde bugün öğle vakti cenaze namazı kılındı. Taziyeleri Yıldırır’ın eşi Orhan Yıldırır kabul etti. Gözyaşlarını tutamayan Yıldırır’ı yakınları sakinleştirdi. Cenazeye katil zanlısı kayınpederin eşi Meryem Yıldırır ile öldürülen Yankı Özkan Yıldırır’ın annesi Münevver Özkan da katıldı.

Yankı Yıldırır’ın hayat dolu bir insan olduğunu belirten arkadaşları, çok üzgün olduklarını söyledi.

Katil zanlısı kayınpederin herhangi bir psikolojik sorunu olmadığını belirten akrabaları ise kalp ameliyatı sonrası zanlının psikolojisinin bozulmuş olabileceğini ifade etti.

Kötü olay sebebiyle çok üzgün olduğunu ifade eden cenaze namazı kıldıran imam da şöyle konuştu: "Millet olarak üzüldük. Yüreğimiz kanadı. Yazılı ve görsel medya aracılığıyla milletimiz acı bir haberle sarsıldı. Cenabı hak yüce kitabında Mahide Suresi'nde şöyle diyor: Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı kurtaran da bütün insanlığı kurtarmış gibidir.' der. Yaşam hakkı kutsaldır."

Cenaze, kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER