ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 19:51

“Olayın failleriyle ilgili bazı ön tespitler yapıldı"

“Olayın failleriyle ilgili bazı ön tespitler yapıldı"


İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili olarak, "Maalesef 40 ölü, 29’u ağır toplam yaralı sayısı 100 ama tabi bunların arasında ayakta tedavi edilenler de var" dedi. Bakan Güler, olayın failleriyle ilgili de bazı ön tespitler yapıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin Havaalanı’nda özel uçakla Hatay’a hareketinden önce Reyhanlı’daki patlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Güler, "Maalesef 40 ölü, 29’u ağır toplam yaralı sayısı 100 ama tabi bunların arasında ayakta tedavi edilenler de var. Şu anda arkadaşlarımız olay anından itibaren tedbirlerini sürdürüyorlar. Elbette failler konusunda ön tespitler yapıldı" dedi.

Bir basın mensubunun olayın Suriye ile ilişkisi olup olmadığını sorması üzerine Bakan Güler, "Elbette bu çözüm sürecini istemeyenler var. İstikrara göz dikenler, bölgedeki duruşumuzdan rahatsız olanlar, elbette bunların hepsi sebeplerinden olabilir. Ancak özellikle şunu ifade emek isterim. Şu aşamada özellikle bölge halkının provokasyonlara gelmemesi, polisin yetkililerin uyarılarını dikkate almaları ve bölgede farklı yorum, farklı değerlendirme ile tahriklere yol açabilecek hiçbir yoruma itibar etmemelerini istiyorum. Devlet olarak biz her türlü tedbiri aldık. Tespitlerimizi yapıyoruz. Failleri de inşallah en yakında tespit eder, gereğini yaparız" diye konuştu.

Muammer Güler, açıklamalarının ardından beraberindeki Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte özel uçakla Hatay’a hareket etti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER