ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2014 Perşembe 10:55

Okuyup üflediler bayıltıp çaldılar

Okuyup üflediler bayıltıp çaldılar

Adana’da iki kadın, evlerine gittikleri kadını dua okuma bahanesiyle bayıltıp, kolundaki 5 bileziği alarak kayıplara karıştı.


Adana’da iki kadın, evlerine gittikleri kadını dua okuma bahanesiyle bayıltıp, kolundaki 5 bileziği alarak kayıplara karıştı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi, Bey Mahallesi 16067 sokak 31 numaralı evin 1. katında meydana geldi. Eşi işte olan Emine Batun evde otururken, kapıya gelen iki kadın, "Biz adak adamıştık bu adağımız da kabul oldu, bunun için 40 kapıdan şeker toplayıp dua okuyoruz" dedi. Batun, bunun üzerine kadınları evinin avlusunun kapısını açarak içeri alıp, şeker getirip verdi. Bunun üzerine iki kadından biri Batun’a domates verirken diğer kadın da Batun’a şeker verdiği için dua okudu. Batun bu arada kendinden geçti. İki kadın ise Batun’un kolundaki 5 bileziği alıp kayıplara karıştı.

Emine Batun bir süre sonra kendine geldiğinde kolundaki bileziklerin olmadığını görünce dolandırıldığını anlayarak polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekiplerine olayı gözyaşları içinde anlatan Batun, "İki kadın gelip şeker istedi, Allah rızası için yaptıklarını söylediler. Şeker verince dua okudular. Ben o ara kendimden geçmişim. Altınların gittiğine değil beni Allah’ın adını anarak dolandırdıklarına yanıyorum. Lanet olsun böyle dilencilere" diye bağırdı.

Batun daha sonra polis merkezine götürüldü. Burada Batun yakınlarına sarılarak gözyaşlarına boğuldu.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER