ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 16:13

OKÜ’yü 2 bin 700 öğrenci tercih etti

OKÜyü 2 bin 700 öğrenci tercih etti


Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, bu yıl üniversitelerini 2 bin 700 öğrencinin tercih ettiğini söyledi.

Pazartesi günü başlayan kayıtlar sürerken Rektör Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, üniversitenin her geçen gün büyüyüp geliştiğini belirtti. 2013-2014 eğitim dönemi öğrencilerini pazartesi gününden itibaren kayıt etmeye başladıklarını belirten Rektör Büyükalaca, “Üniversitemiz ilk kurulduğunda sadece meslek yüksekokullarına öğrenci alırken geldiğimiz noktada, 5 fakültemiz, 5 meslek yüksekokulumuz, 3 yüksekokulumuz, 2 enstitümüzle her geçen gün gelişen bir üniversite konumuna geldik.” dedi.

OKÜ’nün yeni bir üniversite olmasına rağmen sadece lisans değil, yüksek lisans düzeyinde de mezunlar vermeye başladığını vurgulayan Büyükalaca, “Sadece lisans düzeyinde mezun vermekle kalmadık, geçen yıl içerisinde yüksek lisanstan da mezun vermenin gururunu yaşıyoruz. Üniversitemiz akademik çalışmaların yapıldığı, lisansüstü eğitim öğretim için hem yüksek lisans programlarımız mevcut hem de doktora programlarımız mevcut. Üniversiteden mezun olan kişilerin kendilerini belirli bir alanda daha iyi yetiştirmeleri için yüksek lisans ve doktora çok önem arz etmektedir.” diye konuştu.

Bu yıl yaklaşık 2 bin 700 civarında yeni öğrenci kaydedeceklerini belirten Büyükalaca, genel olarak öğrencilerin ve velilerin üniversiteyi ve şehri beğendiğini söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER