ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 14:37

Okullarda karne heyecanı


Tunceli'de yarıyıl tatili dolayısıyla 11 bin 252 öğrenci karne aldı.
Yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla Şehit Nurgül-Bayram Aladağ İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi.
Törene katılan Vali Hakan Yusuf Güner, Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, İl Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Polattaş, öğrencilere karnelerini verdi.
Vali Güner, burada yaptığı konuşmada, huzurlu ve uyumlu bir şekilde eğitim öğretim döneminin ilk bölümünün tamamlandığını söyledi.
Tunceli'de 99 okulda 11 bin 252 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını ifade eden Güner, şöyle konuştu:
"Okul öncesinde bin 170, ilkokulda 3 bin 335, ortaokulda 3 bin 416 ve lisede 3 bin 331 öğrencimize il ve ilçelerimizde karne veriyoruz. Eğitim öğretime destek veren öncelikle anne babalarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü Tunceli'de gerçekten eğitim öğretim konusunda çok ciddi bir hassasiyet var. Zenginiyle, fakiriyle, çiftçisiyle, köylüsüyle herkeste bir hassasiyet var. Bu yönüyle Tunceli halkı takdire şayan, tebrik ediyorum. Öğretmenlerimize, idarecilerimize özellikle sağlamış oldukları desteklerden katkılardan dolayı teşekkür ediyorum."
Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Güner, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan, içinde kırtasiye malzemeleri olan 110 okul çantasını, öğrencilere verdi. Bu sırada, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personelince oluşturulan Cankankalar Güner'e eşlik etti.
Bu arada, öğrenciler, veliler ve polisler, karne dağıtımından önce Kürtçe ve Türkçe türküler eşliğinde halay çekti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER