ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 15:18

Okuldaki dayak güvenlik kamerasında


 İzmir'in Konak ilçesinde, bir 9. sınıf öğrencisinin iki öğretmeninden dayak yemesi güvenlik kamerasına yansıdı. Olay, 18 Mart 2013 günü, Yenişehir semtindeki Şehit İdari Ataşe Çağlar Yücel Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre kantin uzak olduğu için okul bahçesinin demirleri arasından, dışarıdaki bir seyyar satıcıdan su almak isteyen Ü.Ç. isimli öğrenci, H.B.Ö. ve T.A. adlı öğretmenleri tarafından darp edildi.

Olayın ardından ailesi tarafından eve götürülen ve darp raporu alınan Ü.Ç., olayı şöyle anlattı: “Demirlerin arasından su almak isterken okulumuzun öğretmenlerinden H.B.Ö., bana küfür ederek seslendi. 'Hocam, neden böyle diyorsunuz?' dedim. 'Sana mı sorcağım?' diyerek ayaklarıma, elindeki sopayla vurmaya başladı. Bu sırada adını yine karakolda öğrendiğim öğretmen T.A. geldi. O da bana yumruk atıp küfür etmeye başladı. Ben, 'Vurmayın!' diye bağırıyordum. Bu sırada bölümdeki sınıf öğretmenim M.Ü. koşarak geldi ve iki öğretmenin elinden beni alıp okul aile birliği odasına götürdü. Daha sonra annem Ayşe Çakır'a telefon edip yaşananları anlattım. Babam ve annem gelip beni karakola ve darp raporu için hastaneye götürdü."

Olayın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinde Ü.Ç.'nin, okulun hemen yanında bulunan büfeciden su istemesi, öğretmenin yanına gelip elindeki sopayla vurmaya çalışması, tokat atması, yaşanan arbede ve araya girenlerin sakinleştirmesi yer alıyor. İki öğretmeni hem polise hem Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet ettiklerini belirten baba Akın Ç., “Oğlum suçlu bile olsa cezası idarece verilir. Bu tür ilkel yöntemlerle ceza verilmez. Hakkımızı arayacağız.” dedi. Ü.Ç. ise olayın ardından beş günlük uzaklaştırma cezası verildiğini, derslerinden geri kaldığını ve psikolojisinin bozulduğunu dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER