ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2014 Perşembe 14:32

Okulda toplu taciz

Okulda toplu taciz

Adana’da 7. sınıf öğrencisi kız çocuğu, beden eğitimi dersinde kıyafetini değiştirirken erkek öğrencilerin tacizine uğradığını iddia etti.


Seyhan ilçesindeki bir ortaokulda meydana gelen olayda iddiaya göre 7. sınıf öğrencisi C.T., beden eğitimi dersinde kıyafetini değiştirirken kendi ve diğer sınıflardan 10 erkek öğrencinin tacizine uğradı. 6 ve 7. sınıf erkek öğrencilerinin kendisini elle cinsel tacizde bulunduğunu ileri süren kız öğrenci, durumu rehberlik öğretmenine anlattı. Öğretmen olayı hemen polise bildirdi. Okula gelen Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler, C.T.’nin ismini verdiği yaşları 12 ile 13 arasında değişen 10 öğrenciyi gözaltına aldı.

Çocuk Şubede psikolog gözetiminde savcıya ifade veren C.T., “Sınıfımızdaki ve diğer sınıflardaki öğrenciler, beden eğitimi salonunda beni sıkıştırdılar. Elle taciz ettiler” dedi.

10 öğrenci ise adli tıp birimindeki sağlık raporlarının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyede çocuk suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısı, ifadelerini aldığı çocukları serbest bıraktı.

Öğrenciler ayrıca, işledikleri iddia edilen suçun bilincinde olup olmadıklarının belirlenmesi için Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Taciz suçlamasında bulunulan öğrenciler önümüzdeki hafta hastaneye giderek muayeneden geçirilecek. Suçun bilincinde olanlar hakkında önümüzdeki günlerde ‘cinsel taciz’ suçundan dava açılabileceği belirtildi.

“ONDAN SONRA BİZ ÜSTÜMÜZÜ DEĞİŞTİRDİK”

Gözaltına alınıp serbest bırakılan öğrencilerden E.Ö., “Ben arkadaşımla erkek soyunma odası dolu olduğu için karşı taraftaki salona üstümüzü değiştirmeye gittik. Burada sınıf arkadaşım C.T. üstünü değiştiriyordu. Onu gördük. Üstünü hemen değiştirmesini bizim de üstümüzü değiştireceğimizi söyledik. O üstünü değiştirdikten sonra biz değiştirdik. C.T., tacize uğradığını söylemiş, rehberlik öğretmenine. Benle 10 arkadaşım Çocuk Şubeye götürdüler. Bize sorular sordular. Bizi güvenlik kameralarından tespit etmişler. Ama ben bir şey yapmadım. Zaten C.T. de benim yapmadığımı söylemiş” dedi.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER