ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 15:35

"Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli"


Türkiye Et, Süt, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Genel Başkanı Murat Yörük, okul sütü projesinin devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Yörük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul sütü projesinin her iki eğitim dönemini de kapsaması gerektiğini belirterek, "Okul sütü, devam etmesi gereken çok önemli bir proje. Biz bunu destekliyoruz" dedi.
"Okul sütü projesi devlet politikası haline getirilmeli" diyen Yörük, çocukların sağlığı ve gelişimi, daha sağlıklı nesiller için tüm eğitim ve öğretimi kapsaması gereken bir proje olarak yürütülmesi gerektiğini kaydetti.
Yörük, projenin bugüne kadar başarıyla yürütüldüğünü dile getirerek, "Bundan sonra da mutlak suretle birinci yarıyılı da kapsamalı. Bu bizim çocuklara olan sorumluluğumuz, borcumuz. Bu proje, hükümetlere bırakmadan kanunlaşarak devlet politikası haline getirilmeli. Sekteye uğramaması lazım. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için bu gerekli" ifadesini kullandı.

Projenin sağlıklı nesiller yetişmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Yörük, şunları kaydetti:
"Bugün, Doğu'da ve Güneydoğu'da sütü bilmeyen çocuklarımız var. Onlara ulaşıp sütü öğretip içirmek bizim sorumluluğumuzdur. Bunun da yolu böyle projelerin istikrarından geçer."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER