ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 13:43

Okul servisi şoförlerine iletişim eğitimi


İzmir Otobüsçüler ve Servisçiler Odası, yaz tatili ile birlikte üyelerine yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarına hız verdi. Telif Hakları ve İş Güvenliği yasaları hakkında seminer düzenleyen oda yöneticileri, ayrıca okul servisi çeken üyelerine de insan ilişkileri ve iletişim eğitimleri veriyor.

İş Sağlığı Yasası’nın hükümlerinin temmuz ayında yürürlüğe gireceğini söyleyen İzmir Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, “Üyelerimizi bilgilendirmek ve ileride mağdur durumda olmalarının önüne geçmek için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hakkında bir eğitim semineri düzenledik.” dedi. İş Sağlığı Yasası’nın hükümleri hakkında bilgi veren Bostancı, “Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan ve 50’den az çalışanı olan işyerleri 30 Haziran’dan itibaren iş güvenliği uzmanı, doktor ve sağlık personeli çalıştırmak ya da danışmanlık almak zorunda. Geçen yıl çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın bazı hükümleri 1 Ocak’ta yürürlüğe girmişti. Yasada yer alan diğer hükümler Temmuz ayından itibaren yürürlüğe girecek. Yasa 2014’te bir işçi çalıştıran ve az tehlikeli sınıfa giren esnafı da kapsama alacak.” diye konuştu. Toplantıda mesleki sıkıntılarla ilgili de konuşan Başkan Bostancı, ‘Sorunlarımızı ilk elden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na aktardık. Sıcak yaklaşımlarını gördük. Ayrıca Trafik Şube Müdürleri ile de iyi diyaloglar kuruyor, esnafımıza rahat çalışma ortamları sağlamak için işbirliği içinde çalışıyoruz.” dedi.

SERVİS ŞOFÖRÜ VE HOSTESLERE EĞİTİM
Okul servisi yapan üyelerini de eğitimden geçirdiklerini hatırlatan Hasan Basri Bostancı, “Geleceğimizin teminatları olan öğrencileri taşıyan üyelerimizin yeni öğretim yılında daha kaliteli hizmetler verebilmelerini sağlamak için insan ilişkileri ve iletişim üzerine eğitimler düzenliyoruz. Bu noktada okulların tatile girmesini fırsat olarak görerek şoför ve hosteslere yönelik eğitim düzenledik. Bu eğitimleri yaz ayları boyunca İzmir genelinde çalışan tüm üyelerimizi kapsayacak şekilde sürdüreceğiz.” diye konuştu. Yaz eğitimleriyle yeni öğretim yılına daha iddialı gireceklerini belirten Bostancı, eğitimlerde iletişim, öfke yönetimi, stres kontrolü ve halkla ilişkiler konu başlıklarının anlatıldığını ayrıca, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Koyuncu derslerin verildiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER