ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 21:18

Okul arsası bağışlayan 106 hayırsever ödüllendirildi

Okul arsası bağışlayan 106 hayırsever ödüllendirildi


Samsun merkeze bağlı Atakum ilçesinde yapımı devam eden ilkokulun 2 bin 480 metrekarelik arsasını bağışlayan 106 hayırsevere düzenlenen törenle teşekkür belgesi verildi.

Samsun'da kısa sürede konut yapımında hızlı bir gelişme gösteren Atakum İlçesinde ilköğretim okullarında sınıflarda öğrenci sayısının öngörülenin üstüne çıkması nedeniyle kaymakamlık yeni okul arasası arayışına başladı. Atakum ilçesinin merkezinde yer alan Yeni Mahalle Atakent bölgesindeki çok hisseli bir arsaya talip olan okul yaptırma derneği 106 kişinin onayını alarak okul inşaatını başlattı. Gelecek yıl eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi için inşaatı süren okulun yapımına vesile olan 106 hayırsever okul bahçesinde Atakum Kaymakamlığı tarafından ödül töreni düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan ve eğitimin asla ihmal edilemeyecek bir alan olduğunu kaydeden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "Herkesin kendi imkanları ölçüsünde eğitime vereceği katkıyı ortaya koyması bir vatandaşlık görevi olarak ifade edilebilir. Samsun'da eğitimi daha ileri noktalara taşımak adına yürütülen çalışmalar var. Milli Eğitim Bakanlığımızın ödenekleri, il özel idaremizin eğitime aktardığı kaynaklar ve hayırseverlerin yardımları Samsun'da eğitim alanında çok önemli mesafeler almamıza fırsat yaratıyor. Önceki yıllarda yapımına başlanan ve 2013 yatırım programlarında yer alan okul yatırımlarına baktığımızda 850 dersliğin yatırımı devam ediyor. Bu, Samsun geneline yapılan önemli bir yatırımdır." dedi.

İlçede eğitim seferberliği başlattıklarını belirten Atakum Kaymakamı Salim Demir ise, "Her geçen gün konut sayısı artan ilçemizde öğrenci sayımızda artmakta. Bu sebeple bizde ilçe genelinde yeni okul arsaları temin etmek için çalışma başlattık. Bu şekilde bazı arsalar hayırseverlerin bağışıyla okul yapımında kullanırken yine ilçemizde hazineye ait atıl vaziyetteki bir çok araziyi eğitim amaçlı kullanımı için projeler ürettik. İlçemizin merkezinde maddi değeri çok yüksek olan bu arsayı bağışlayan hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız çok büyük bir hayır işlemiş oldular. Çünkü bizler göçüp gideceğiz ama bu okulumuzda öğrenciler kıyamete kadar okuyacak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından önce Kaymakam Salim Demir tarafından okul yapımında gecesini gündüzüne katarak çalışan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve personele teşekkür belgesi verildi. Daha sonra tek tek kürsüye çağrılan 106 hayırsevere Samsun Valisi Aksoy önce çiçek ardından teşekkür belgesi verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER