ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 18:30

Okudukları kitaptan sınava girdiler


Çağlayan Baran Koleji bin öğrenciye kitap okuttu. Viranşehir Çağlayan Baran Koleji kendi öğrencilerinin dışında başka okullarda okuyan bin öğrenciye kitap okutarak yarışma yaptı.

İlçedeki okulların yanı sıra köylerdeki okullarda okuyan 3, 4, 5 ve 6. sınıflarda okuyan öğrencilerin yarıştığı kitaplar Ömer Seyfettin’e ait Kaşağı, Yalnız Efe, Sadi Şiraze’ye ait Bostan ve Gülistan ile Hasan Nail Canat’a ait Bir Küçük Osmancık Vardı isimli kitaplardan oluştu. Okul müdürü Bekir Sabuncu ilçe genelinde başlattıkları 'Minikler Okuyor' adlı çalışmalarının büyük bir rağbet gördüğünü belirterek, 2 seans olarak yapmayı planladıkları sınavı görülen ilgi sebebiyle 3 seansa çıkarttıklarını söyledi.

Çağlayan Baran Koleji Müdürü Bekir Sabuncu, “Viranşehir’de ilk defa 'Minikler Okuyor' kampanyası düzenledik. Yöremizde az olan okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak istiyoruz. Bir aylık bir zaman zarfında önceden belirlediğimiz kitapları çocuklar okumaya başladılar. Bugün okunan bu kitaplar ile ilgili sınav yapıp dereceye giren öğrencilere çeyrek altın, MP4 ve kitap setleri hediye ediyoruz. Yaptığımız bu çalışma öğrenciler kadar öğretmenler tarafından da büyük bir beğeni kazandı. Birçok öğretmen arkadaş da öğrencilerinin daha da başarılı olması için kitapları okuduklarını belirttiler. Bugün yaptığımız sınav ile öğrencilerimize çeşitli hediyeler vereceğiz. Sınavlar için 3. sınıflardan 286, 4. sınıflardan 198, 5. sınıflardan 102 ve 6. sınıflardan da 97 öğrenci sınavlara katılmak için bize başvurdular. Bu etkinliğe katkısı olan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kerme İlköğretim Okulu öğrencilerinden Gurbet Çevik de bu kampanya sayesinde kitaba olan ilgisinin arttığını belirterek, okula teşekkür etti. Öğrenciler sınava girerken gelen velilere ise aile içi eğitim semineri verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER