ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2014 Cuma 00:42

Okmeydanı’nda bomba paniği

Okmeydanında bomba paniği

Okmeydanı’nda cadde üzerine bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu. Çevredeki vatandaşların paketin imha edilişini çekirdek yiyerek izlemesi dikkat çekti.


OKMEYDANI'nda, "İçinde bomba var denilerek cadde üzerine bırakılan bir paket çevreye heyecan dolu dakikalar yaşattı. Bomba imha uzmanı polisin fünye ile patlattığı paketten küçük tahta parçaları çıkarken, bazı vatandaşların paketin imha edilişini çekirdek yiyerek heyecanla izlemesi dikkat çekti.


Akşam saatlerinde yüzleri maskeli 2 kişi, Okmeydanı Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde, banketin üzerine koliye benzer bir paket bırakıp, "İçinde bomba var diyerek kaçtı. Paniğe kapılan çevredeki vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, caddenin her iki yönüne zırhlı araç park ederek trafiği kesti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, vatandaşları da caddeden uzaklaştırdı.

ÇEKİRDEK YİYEREK, FİLM SEYREDER GİBİ İZLEDİLER

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, robot yardımıyla pakete fünye yerleştirdi. Fünye ile havaya uçurulan paketin içinden ise küçük tahta parçaları çıktı.

Şüpheli paket olduğunu duyarak olay yerine gelen bazı vatandaşların, bomba imha uzmanının çalışmalarını çekirdek yiyerek film seyreder gibi heyecanlı izlemesi dikkat çekti.

Paketin imha edilmesinin ardından, cadde yeniden araç ve yaya trafiğine açıldı.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER