ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 23:48

''Öğretmenlerimizi seviyoruz''

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Kardeşliğimizi, beraberliğimizi, birliğimizi en güçlü şekilde korumamız, dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor'' dedi.


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Kardeşliğimizi, beraberliğimizi, birliğimizi en güçlü şekilde korumamız, dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor'' dedi.
     Şimşek, Muharrem ayı dolayısıyla Malatya Belediyesi, Malatya Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı, İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı ve Cem Vakfı Malatya Şubesi'nin birlikte organize ettiği iftara katıldı.
     Muharrem ayının İslam dininde ve tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Şimşek, yaptığı konuşmada, Muharrem ayının 10'uncu günü olan Aşure Günü'nün tarihten ibret alınarak kutlandığını belirterek, ''Bu gün, Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin'in ve Ehlibeyt mensubu birçok kardeşimizin acımasız bir şekilde katledildiği bir gün. Ama biz tabii ki Hazreti Hüseyin'in o olay karşısındaki onurlu duruşunu kendimize rehber ediniyoruz. Ama daha önemlisi geçmişteki acılardan hepimizin ibret alması, ders çıkarması gerekiyor. Bu dönemde de kardeşliğimizi, beraberliğimizi, birliğimizi en güçlü şekilde korumamız, dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor'' diye konuştu.
     Aşurenin, farklılıkların, zenginliklerin, bereketli ve ahenkli şekilde bir arada olmayı temsil ettiğini vurgulayan Şimşek, ''Onun için biz bu günü bu şekilde yad ediyoruz. Tabii ki bütün şehitlerimizi, başta Hazreti Hüseyin olmak üzere anıyoruz. Belediye başkanımıza, vakıf başkanlarımıza, özellikle muhterem dedelerimize teşekkür ediyorum. Bu akşam sizlerle olmaktan büyük onur duyuyorum'' ifadelerini kullandı.
     İftar sonrası gazetecilerin, Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği Patriot füzelerinden birinin Malatya Kürecik'te konuşlandırılacağına ilişkin iddiaları hatırlatması üzerine Şimşek, ''O konudaki gerekli açıklamaları hükümetimiz yapar'' dedi.
    
''Öğretmenlerimizi seviyoruz''
    
     Bir gazetecinin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü hatırlatarak, öğretmen ataması olup olmayacağını sorması üzerine Şimşek, ''Öğretmenlerimizi seviyoruz. 357 bin öğretmen kardeşimizi biz AK Parti hükümetleri döneminde görevlendirdik. Eğitim sistemimizin ihtiyacı olan öğretmenlerimizi almaya devam ediyoruz'' yanıtını verdi.
     Şimşek, daha sonra Mehmet Nuri Zorluoğlu ve Aslı Kovuk'un Altınyunus Düğün Salonu'ndaki nişan merasimine katıldı. Nişana, basın mensupları alınmadı. Bakan Şimşek, buradan Rüya Düğün Salonu'na geçerek, Feyza ve Muhammet Fatih Gönültaş çiftinin nikah şahitliğini yaptı. Bakan Şimşek, genç çifte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 çocuk önerisini hatırlatarak, en az 3 çocuk istedi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER