ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Haziran 2013 Perşembe 17:55

Öğretmenler korusu ilk konserini verdi

Öğretmenler korusu ilk konserini verdi


Ankara’nın Balgat semtindeki Kılıç Ali Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Ülkü Özden yönetiminde okul öğretmenlerinden oluşan koro, ilk konserini bugün verdi.

Okulda gerçekleştirilen konser öncesi konuşan Müdür Özden, sanatın insan hayatına ayrı bir anlam ve huzur kattığını belirterek, velilerle kaynaşma, birlik ve beraberlik için öğretmenler korusunun önemli bir adım olduğunu söyledi. Aynı zamanda korunun şefliğini yapan Özden, "Sanat, özellikle de musiki, insan hayatına anlam ve huzur katmaktadır. Türk sanat müziği korosunda görev almak gönüllülük ve sevgi esasına dayanmaktadır. Sevgiyi pekiştirmek, birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirmek için öğretmen arkadaşlarımızın desteği ile koromuzu kurduk ve hayata geçirdik, bunun mutluluğu içerisindeyiz." dedi.

ÖĞRETMENLER UZUN SÜRE ALKIŞLANDI

Okul korosunu oluşturan öğretmenler, Sevgi Başkaya, M. Oktay Göksungur, Derya Arslan Başer, Nermin Yılmaz, Sevgi Başkaya, Orhan Balay, Ali Zeki Kaya, Arzu Ayduran ve Mustafa Gözübüyük, Kültür Bakanlığı saz ekibi eşliğinde ilk konserini verdi. Hicaz, Uşşak, Hüzzam, Muhayyer Kürdi, Hüseyni, Hicaz Potpori makamlarında eserlerin seslendirildiği konseri izleyenler, öğretmenleri uzun süre alkışladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER