ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:21

Öğretmenler Derneği’nden karne uyarısı


Muş Öğretmenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Asi, yılsonu tatili ve öğrenci karneleri ile ilgili açıklama yaparak bazı tavsiyelerde bulundu. Özellikle başarısı düşük olan öğrenci velilerine uyarılarda bulunan Dernek Başkanı Asi, yılsonu tatilinin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

    “Eğer çocuğunuzda başarısızlık varsa yapılması gereken en önemli şey birlikte oturup önce sorunun kaynağını tespit etmek gerekir. Sorunu doğru tespit edersek, çözümü çok daha kolay ve çabuk olur” diyen Asi; şunları söyledi: “MEB'in 2012-2013 eğitim öğretim yılı istatistiklerine göre, 61 bin 592 okulda, 17 milyon 234 bin 452 öğrenci eğitim görüyor. Bu eğitim kurumlarında toplam 832 bin 726 öğretmen görev yapıyor. Yorucu bir yılın dönem sonrasında öğrenciler de, veliler de hem dinlenme hem de gelinen başarı seviyesini değerlendirme aşamasına gelmiş bulunmaktalar. Çocuğunuzun karnesi anne-babaların da karnesi olduğu gibi aynı zamanda okulun karnesidir, öğretmenlerin karnesidir, okuldaki memurun ve diğer görevlilerin karnesidir, ailedeki diğer fertlerin karnesidir, öğrencinin okul dışı birlikte zaman geçirdiği arkadaşlarının karnesidir, kısaca bu karne öğrenci ile ilgisi olan herkesin ve hepimizin karnesidir."

    Yaz tatili ve sene sonu karneler, çocuklarımızın ders başarısını tekrar gözden geçirme ve bir durum değerlendirmesi yapma adına bize bir fırsat sunduğunu ifade eden Asi, “Tatil, aynı zaman-da bir toparlanma zamanıdır. Bu dönemde karne ve derslerdeki sonuç ne olursa olsun gevşememeli, vazgeçmemeli, yılmamalı. Nerede hata yapıldığı ayrı ayrı değerlendirilmeli. Önemli olan hataları tekrarlamamaktır. Aynı yanlışa ve hataya bir daha düşmemektir. Çocuğun, öğretmeni ile iletişim sorunu ya da arkadaşlarıyla problemleri olabilir. Anne-babalar, çocuğunu dinleyerek bu gibi olumsuz sebeplerin olup olmadığını anlar ve öğretmenle etkin bir diyalog içinde bu tür sorunlar genelde kolaylıkla çözülebilir. " şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER