ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 12:22

Öğretmen ve öğrenciler kurtarıldı


Erciş ilçesinde, kar yağışı ve tipi nedeniyle okulda mahsur kalan öğretmen ve öğrenciler, 10 saat süren karla mücadele çalışması sonucunda kurtarıldı.
     İlçeye 35 kilometre uzaklıktaki Karlıyayla ve Akçayuva köylerinde eğitim veren 18 öğretmen ile öğrencileri, yoğun kar ve tipi nedeniyle okullarında mahsur kaldı.
     Durumun Erciş Kaymakamlığı'na bildirilmesiyle İl Özel İdare, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri, okula ulaşmak için çalışma başlattı.
     Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet İsmail Yüce, Karlıyayla Orta Okulu öğretmenleri ve öğrencilerinin okullarında mahsur kaldığını ifade etti. Yüce, ''İl Özel İdare araçlarımız, öğretmenlerimizi getirirken arızalandı. Araç değişimi gerektiği için iki personelimizi araçla gönderdik ve kendilerini ilçeye getirebildik'' dedi.
     Yüce, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kırsal kesimden ilçe merkezine taşımalı olarak gelen öğrenciler için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla eğitime 1 gün ara verdiklerini de söyledi.
     Mahsur kalan öğretmenlerden Naciye Kol, 12 saattir yolda olduklarını, ekiplerin kepçelerle yolu açtığını söyledi. Kol, ekiplerin yol çalışmasının ardından minibüsle ilçe merkezine ulaştıklarını ifade etti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER