ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 15:47

Öğretmen, terör örgütü üyesi olmaktan tutuklandı


Samsun’daki özel yetkili savcının talimatı üzerine 6 ilde yapılan operasyonlar sonucunda terör örgütü üyeliğinden Çorum'da gözaltına alınarak Samsun'da sorgulanan öğretmen Halil Top tutuklandı.

Samsun Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, DHKP-C terör örgütünün alt birimi olduğu öne sürülen 'Devrimci Memur Hareketi' üyesi oldukları iddia edilen kamu görevlilerine yönelik önceki gün operasyon başlatmıştı. Savcılık tarafından 6 ay önce başlatılan operasyon kapsamında Samsun, Giresun, Ordu, Sinop, Çorum, Amasya ve Tokat illerinde Devrimci Memur Hareketi üyesi oldukları iddia edilen 30 kişi gözaltına alınmış ve ifadeleri bulundukları illerde alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Çorum'da gözaltına alınan öğretmen Halil Top ile Amasya Üniversitesi'nde memur olan Turgay Ş. yakalanarak Samsun'a getirildi. Önce emniyet, daha sonra savcılıkta ifadeleri alınan şüpheliler nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Kamu Emekçileri Cephesi ve Eğitim Sen üyesi, aynı zamanda da Çorum Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Temsilcisi olan Halil Top’un tutuklanmasına, diğer şüphelinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER