ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 12:17

Öğretmen sahte savcıya 24 bin lira kaptırdı


Gazetede çıkan haberlere ve cep telefonlara gelen uyarı mesajlarına rağmen telefonla kendini savcı, polis olarak tanıtanlar vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.

Telefon dolandırıcılarının en son mağduru ise Tokat'ta görev yapan öğretmen E.U. oldu. Dolandırıcılara 24 bin lirasını kaptıran E.U. bankanın güvenlik kamerası görüntülerine rağmen dolandırıcıların yakalanmamasına isyan etti.

40 gün önce kendisini emniyet müdürü olarak tanıtan bir şahsın cep telefonundan aradığını ardından savcı M. A.' diye birine verdiğini belirterek başından gelen dolandırıcılık olayını şöyle anlattı, " Savcı diye tanıtılan şahıs İ.U.'yu tanıyor musun? diye sordu. Bu şahıs senin kimlik bilgilerinden sahte kimlik çıkartıp senin isminle terör örgütüne para aktarıyor, hatta bu şahıslar senin hesabını boşaltmak istiyorlar. Biz senin hesabını devlet garantisi altına alacağız. 'Hemen bankaya git paranı oradan al ve bizim vereceğimiz hesaba yatır' dedi. Kendisinin de bankada olduğunu söyledi. Benden ev telefonu numaramı da istedi. Telefonu hiç kapatmamamı da tembihledi. Bankaya ulaştığımda 'seni görüyoruz ama bizim tanınmamamız lazım' demesi üzerine parayı çektiğimi parayı elden vermek istediğimi söyledim. Bu kezde 'elden almak rüşvet gibi algılanır herşeyin resmi olması lazım. Dekontlar senin elinde bulunsun. Biz zaten bankadan ayrıldık şimdi senin evindeyiz. Sen şimdi parayı bizim dediğimiz hesaba yatır' dedi. Şüphelendiğim için eşimi aradım. 'Savcı diye biri evde mi' diye. Eşimde 'evde' diye cevap verdi. Parayı verdikleri hesaba yatırdım. Meğer ben bankaya gidene kadar eşimi arayıp, aradığımda savcı evde demesini tembihlemişler. Eve gidince dolandırıldığımı anladım. Bankaya gittim. Meğer Ankara'daki şubeden para çekilmiş." dedi.

Konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, 40 gün geçmesine rağmen dolandırıcıların yakalanmadığını anlatan E.U., " Bütün hayallerim yıkıldı. Uykularım kaçtı, huzurum, düzenim, her şeyim bozuldu. Çok zor durumdayım. Paranın çekildiği şube belli, mutlaka kamera görüntüleri de vardır. Fakat bir türlü dolandırıcılar yakalanmadı. Tokat Cumhuriyet Savcılığı 'para Ankara’dan çekildiği için senin şikayetinle Ankara’da görevli savcı soruşturma yapacak Tokat’tan yapılacak bir şey yok' dedi. Daha önce aynı yöntemle dolandırılan ünlü bir kişinin başına gelen olayda dolandırıcılar 2 hafta içinde yakalanmıştı. Fakat beni dolandıran şahıslar 40 günden fazla süre geçmesine rağmen halen yakalanmadı. Tüm yetkililerden rica ediyorum lütfen bu dolandırıcıları bulun. Tüm yıllarımın birikimi bir anda uçtu.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER