ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 14:20

Öğrencilerin yorum gücünü arttırmak için kitap sohbetleri tertipleniyor

Öğrencilerin yorum gücünü arttırmak için kitap sohbetleri tertipleniyor


Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde faaliyet gösteren Yavuz Selim Koleji, öğrencilerine okuttuğu kitaplarla yorum kabiliyetlerini geliştiriyor. Okul idaresinin başlattığı çalışma ile ‘Kültür Geceleri’ kapsamında kitap sohbetleri tertipleniyor.

Özel Yavuz Selim Anadolu Lisesi, öğrencilerini daha donanımlı yetiştirmek için atağa kalktı. Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla yapılan okuma ve yorumlama etkinliğine okul idaresi de destek verdi. İl olarak Ord. Prof. Dr Ali Fuad Başgil’in, ‘Gençlerle Başbaşa’ isimli kitabı konuşuldu. Kitaptan kesitlerin okunması ve yorumlanmasıyla devam eden kültür sohbeti esnasında öğrenciler yaşadığı döneme damga vuran çok önemli bir şahsiyeti tanıma fırsatı buldu.

“Biz okul olarak kitap okumayı ve okutmayı seviyoruz. Kitap okumanın öneminin farkındayız. Bu tür programları daha önce de düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Kitap sohbetleri sayesinde öncelikle öğrencilerimize kitap okutuyoruz.” diyen Okul Müdürü Adem Kütükçü, “Sohbet esnasında onlara söz hakkı vererek okuduklarını yorumlama yeteneği kazandırmaya çalışıyoruz. Aynı konu etrafında farklı düşüncelerin çıkabileceğini göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER