ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 14:48

Öğrencilerin yol çilesi


 Van'ın Başkale ilçesine bağlı German mezrasında yaşayan vatandaşlar, servis araçları çamura saplanan öğrencileri sırtlarında taşıdı.
    
İlçeye 9 kilometre uzaklıktaki Barış köyüne bağlı German mezrasında yaşayan ve taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezindeki okullarda eğitimlerini sürdüren öğrencileri taşıyan servis aracı, karların erimesiyle çamura dönen yolda mahsur kaldı.
    
Konunun köylülere haber verilmesi üzerine minibüsün bulunduğu yere giden vatandaşlar, servis aracının ön tarafına bağladıkları halat ile aracı saplandığı yerden çıkarmaya çalıştı.
    
Yaklaşık bir saat süren uğraşlarına rağmen aracı hareket ettiremeyen köylüler, adeta çamur deryasına dönen yolda yürümekte güçlük çeken öğrencileri kucaklarına ve sırtlarına alarak yola koyuldu.
    
Yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki karayoluna kadar öğrencileri sırtlarında taşıyan köylüler, daha sonra yoldan geçen araçlarla öğrencileri okullarına ulaştırdı.
    
Köylülerden Kinyas Karadağ, her yıl bu mevsimde aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, ''Çamur deryasını andıran yoldan çocuklarımızı okula ulaştırabilmek için büyük çileler çekiyoruz. Araçların bile gidemediği yolda öğrencileri sırtımıza alıp okula götürüyoruz. Çocuklarımız çoğu zaman okula geç kalıyor'' dedi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER