ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:31

Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri, sergide görücüye çıktı


Canik Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2012-2013 eğitim öğretim yılı TÜBİTAK ve Bu Benim Eserim projeleri kapsamında ilçede bulunan okullardaki öğrenciler tarafından hazırlanan projeler, açılan sergide görücüye çıktı. Toplam 77 projenin değerlendirildiği sergide 4 proje TÜBİTAK Bilim Kurulu'na gönderildi.

Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje yarışmasında TÜBİTAK için 34, Bu Benim Eserim projesi için de 43 proje değerlendirildi. Emrullah Efendi İlköğretim Okulu öğrencilerinin verdiği mini konserinin renk kattığı serginin açılışını Canik Kaymakamı Abdullah Kalkan, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu yaptı.

Öğrencilerin eserlerini inceleyen bürokratlar, projeleri hakkında detaylı bilgi aldı. Sergiyi gezen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitime yaptıkları yatırımların boşa gitmediğini görmenin gurur verici olduğunu söyledi. İyi bir gelecek için kaliteli eğitim yuvaları kurduklarını, bunun da meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden Başkan Genç, "Eğitim yuvalarımıza 3 milyon liralık yatırım yaptık. Canik'te okul sayısını 7'den 21'e çıkardık. Fiziki sorunlarını çözdüğümüz okullarımızı teknolojik eğitim yuvaları haline getiriyoruz. Buralardan yetişecek öğrencilerimizin daha güzel şeyler üreteceğine inanıyorum." dedi.

21. YÜZYIL BİLGİ ÇAĞI

21. yüzyılın bilgi çağı olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Bu çağda bilgiyi yönetemeyenler yok olmaya mahkumdur. Bizler öğrencilerimizi bilgili, kültürlü, tartışabilen, fikir üretebilen bireyler olarak geleceğe hazırlamak için çocuklarımızın hizmetindeyiz. Ben inanıyorum ki çocuklarımız kendilerine imkan verildiğinde çok büyük işler başaracaktır. Bu sergi de çocuklarımızın başarısına en güzel örnektir." diye konuştu.

"YATIRIMLAR BOŞA GİTMİYOR"

Öğrencilerin hazırladığı projelerin kendisini son derece heyecanlandırdığını ifade eden Başkan Genç, "Eğitime yaptığımız yatırımların boşa gitmediğini görmek gurur verici. Bugün çocuklarımızın neler yapabildiklerini görmek, beni gelecek adına daha çok umutlandırıyor. Geleceğimiz için eğitime yatırım yapmaya devam edeceğiz. Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimin bütün kademelerinin bulunduğu Canik, eğitimin de merkezi olacaktır." şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER