ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:29

Öğrencilerin resimleri müzede


 Uşak Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü 9 ve 10. sınıf öğrencileri tarafından müze eğitimi kapsamında öğretmen Dilşad Kaya nezaretinde yapılan 15 resim, Uşak Müzesi'nde sergilenmeye başladı. Serginin açılışında konuşan Uşak Müze Müdürü Sabiha Pazarcı, “Bütün dünyada 18 Mayıs, Dünya Müzeler Günü olarak kutlanıyor. Biz de Uşak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzemiz ve bahçesinde yaptıkları resimleri sergilemek istedik.” dedi.

Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk ise, “Nasıl insanların kimliği varsa müzeler de kentlerin kimliğidir. Uşak, burada gördüğünüz eserlerden de anlaşılacağı gibi kültür varlıkları açısından oldukça zengin bir il. Öğrencilerimiz, burada sergilediğimiz eserleri birebir görerek resmetti. Müzemiz dar ve yetersiz olduğu için eserlerimiz hep dışarıda ve depolarda muhafaza ediliyordu. Uzun yıllar siz basın mensuplarının da yol göstermesi ve uyarıları sonucunda bakanlığımız, yeni ve modern bir müze yapımına karar vererek 2012 yılında bütçesine aldı, bu yıl inşaatı başladı. Aralık yılında kaba inşaatı tamamlanacak, 2014'ün ilk aylarında teşhir tanzim çalışmaları yaparak buradaki tüm eserlerimizi yeni müzemizde sergileyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Müze Müdürü Pazarcı tarafından, resim öğretmeni Kaya’ya teşekkür belgesi verildi. Sergi, 24 Mayıs 2013 gününe kadar ücretsiz olarak gezilebilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER