ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 15:19

Öğrencilerin protestosu


Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki okulda eğitime ara verildiğini ısıtma sorununun çözümü için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ruhsat sorunu nedeniyle doğalgaz bağlanmadığından öğrencilerin soğuk ortamda eğitim öğretim gördüklerin Yunus Emre Erkek Anadolu Lisesi'nde eğitime 16 Aralık Pazartesi gününe kadar ara verildiği bildirildi. Sorunun çözümü yönünde belediye ile yapılan görüşme sonrası çözüm üretildiğini belirtilen açıklamada, doğalgaz tesisatının bağlanması için firmayla bağlantı kurulduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, öğrencilerin pazartesi günü okullarında sıcak bir ortamda eğitim görecekleri kaydedilirken, ısıtma sorununu protesto eden öğrenciler hakkında ise işlemin yapılmasının söz konusunu olmadığı ifade edildi.
Yunus Emre Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde ruhsat nedeniyle doğalgaz bağlantısının yapılamadığını ve soğuk sınıflarda ders gördüklerini belirten öğrenciler, okul bahçesinde yaktıkları ateşte ısınarak durumu protesto etmişlerdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER