ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 12:01

Öğrencilerin karne mutluluğu


Yaklaşık 8 ay süren eğitim öğretim sezonu bugün sona gerdi. Türkiye genelinde 17 milyon ilköğretim ve lise öğrencisi karne sevinci yaşadı. Karnelerine kavuşan öğrencilerin oldukça mutlu olduğu gözlendi.

Türkiye genelinde 2012-2013 eğitim öğretim yılı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17 milyon öğrencinin karne almasıyla sona erdi. Öğrenciler 8 aylık eğitim maratonu sonunda 3 aylık yaz tatiline girdi.

Öğrencilerle birlikte karne heyecanı yaşayan veliler, çocuklarıyla sıralar da oturarak karnelerini almayı bekledi. Kızıyla birlikte derslere programlı bir şekilde çok çalıştıklarını söyleyen bir veli, “Çok disiplinli çalıştık, başardık. Her şey istediğimiz gibi oldu. Bir ders programıyla kışı geçirdik şimdi derslerinin hepsi 5. İnşallah ilerleyen zamanda da aynı başarıları görürüz.” dedi.

Yıl boyunca derslerine çalışan öğrenciler de, “Karnede bir örüntü bozukluğu var hepsi 5 sadece bir tane 4 var. Geçen sene iki taneydi çok çalıştım birini düzelttim ama İngilizcem yine 4 geldi. Karnem iyi ama 4 olmasa daha iyi olurdu.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER