ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 11:48

Öğrencilerin ilk karne sevinci


Fatih Atikali İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri, ilk kez karne sevinci yaşadı.
Eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sonunda, 350 birinci sınıf öğrencisinin eğitim gördüğü Atikali İlköğretim Okulu'nda öğrencilere karneleri sınıflarda öğretmenleri tarafından verildi.
İlk karnelerini öğretmenlerinin elini öperek alan öğrenciler, heyecanla ders notlarını inceledi. Bu yıl okula başlayan ve ilk kez karne heyecanı yaşayan bazı öğrencileri anneleri yalnız bırakmadı. Öğrenciler, sevinçlerini arkadaşları ve velileriyle paylaşırken, bazılarının sevinçten ağladığı görüldü.
Yarı yıl tatiline çıkmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, karneleriyle koşarak evlerinin yolunu tuttu.
Veli Hülya Öztürk, ilk kez karne heyecanı yaşadıklarını belirterek, yarı yıl tatilinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Öztürk, "Kızım Gizem ile uzun bir maratonun sonunda neşeli bir gün geçiriyoruz. Bizim için önemli olan tek şey; çocuklarımızın mutluluğudur. Çocuklarımız ikinci döneme daha motive olmuş şekilde girecekler" dedi.

- Öğretmenlere teşekkür

Tek çocuğu Zeynep'in karne almasına şahitlik etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Özlem Çiftçi, duygularını şu kelimelerle ifade etti:
"Öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız, tempolu bir sezon yaşadı. Çocuklarımız burada çok güzel günler geçiriyor. Okulun eğitimi ve güvenliği konularında içimiz çok rahat. Veliler olarak bizler de okul yönetimi ve öğretmenlere geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştirilmelerine olan katkıları için şükran duyuyoruz. Umarım ikinci dönem tüm çocuklarımız için daha hayırlı olur. Herkese iyi tatiller diliyorum."

- "Bol bol gezip kitap okuyacağım"

Öğrencilerden Aslı Yaren Tekin, karnesinin en yüksek not olan 5'le dolu olduğunu ve tatile mutlu gireceğini belirterek, "Tatilde bol bol gezip aynı zamanda kitap okuyacağım. Öğretmenime çok teşekkür ederim" dedi.
Mert Özhan ise tatilde sinemaya gitmeyi çok istediğini ve babasından sinema için söz aldığını ifade ederek, "15 gün boyunca dinleneceğim. Derslerim çok iyi. İkinci döneme daha hazır şekilde gireceğim. Okulumu çok seviyorum" diye konuştu.
Öğrenciler, karne dağıtımının ardından müzik eşliğinde dans ederek, şarkılar söyledi.
Tören sırasında, palyaçoların hazırladığı animasyon gösterileri, çocuklar tarafından ilgiyle izlenirken, velilerin hazırladığı pasta ve börekler de öğrencilere ikram edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER