ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:16

Öğrencilere yaz tatili için ‘Kitaplı Karne’


Zambak Yayınları, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile el ele vererek ‘Kitaplı Karne’ adlı projeyi hayata geçirdi. Proje ile yaz tatilinde öğrencilere okuma bilinci aşılama, eğitim ve öğretime katkı sunma amaçlanıyor. 2012-2013 eğitim öğretim dönemi sona erdi. Karnelerini alan 17 milyon öğrenci ve 780 bin öğretmen için yaz tatili başladı. Tatilini dinlenerek ve okuyarak geçirecekler için ‘Kitaplı Karne’ projesi devreye alındı.

Projenin tanıtım töreni Sultanbeyli Mimar Sinan İlkokulu’nda yapıldı. Törene İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, ve Zambak Yayın Grubu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ceylan katıldı.

Törenle karnelerini alan öğrencilere, Muammer Yıldız ve İbrahim Ceylan Zambak Yayınları sponsorluğunda kitaplardan hediye etti. Yıldız; “4 +4+4 sisteminin ilk sene sonu karnesini veriyoruz. Nihayetinde çok başarılı bir dönem geçirdik. Altyapı olarak çok iyi bir seviyeye geldik. Bu başarıyı öğretmenlerimizin fedakârlığına borçluyuz. Ayrıca özel sektörün destekleri de büyük katkı sunuyor. Zambak Yayın Grubu karneli kitap projesi ile 5 bin öğrencimize kitap hediye etti. Katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Zambak Yayın Grubu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ceylan ise öğrencilere, yaz tatillerini dinlenerek, eğlenerek geçirmelerini; bilgilerini taze tutmalarını önerdi. Ceylan, "Öğrenciler, yorucu bir dönemin ardından tatile girdiler. Uzun bir yaz tatil onları bekliyor. Elbette dinlenecek, eğlenecek, arkadaşları ve ailesi ile güzel vakit geçirecekler. Dinlenme ve eğlenmelerinin yanında bilgilerini de diri tutmak durumundalar." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin kitap ve defterlerini bir köşeye atarak tatil yapma eğiliminde olduğunu vurgulayan Ceylan, şöyle devam etti:

“Tatilin öğrencilerin gelişiminde olumlu bir etkisi olması gerekir. Bu durumda öğrenciyi eğlendirerek eğitmek esas alınmalıdır. Yaz tatilini hep eğlenerek geçirmeyi dileyen öğrencilerin bu eğilimleri karşısında velilerimizin yaklaşımı öğrencilere kızarak ya da baskı uygulayarak onları kırmak olmamalıdır. Çünkü velilerin baskısı öğrencide kendine güven kaybına ve ders çalışmada isteksizliğe neden olabilir."

Ceylan, “Her gayretin, başarının sonunda bir ödül vardır. Öğrenci dersine çok çalışır, ardından iyi notlar alır, hem öğretmeninin hem de ailesinin takdirini toplar. Tatiller de öğrenciler için çok çalışmalarının karşılığı olarak aldıkları bir ödüldür. ‘Kitaplı Karne’ projesi kapsamında Kmrne dönemi sona erdiği günde öğrencilerde okuma bilinci oluşturma ve eğitim öğretime katkı amaçlı Zambak Yayınları olarak karne alan öğrencilerimize hikâye kitabını hediye ettik.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER