ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 12:03

Öğrencilere yarıyıl tatil kitabı hazırladı

Öğrencilere yarıyıl tatil kitabı hazırladı


Ümraniye Belediyesi öğrencileri kitap okumaya teşvik amacıyla, 'Yarıyıl Tatil Kitabım' adlı eğitici ve öğretici kitabı; 1., 2., 3. ve 4. sınıflara devam eden öğrencilere yarıyıl hediyesi olarak dağıtıyor.

'Yarıyıl Tatil Kitabım' farklı etkinlik uygulamaları ile öğrencilerde görsel algı, dikkat, bütünü algılama ve parçalara ayırma gibi kazanımların oluşmasını sağlıyor. Konuların hatırlatmalar ve görsellerle ilgi çekici hale getirildiği, bilgi dünyası köşeleri ile çocukların farklı bilgilere ilgi duymaları ve onları araştırmaya sevk edebilecek çalışmaların yer alması, öğrencilerin eğitsel, görsel ve zihinsel dünyalarına hitap ederek analitik düşünme yeteneklerini geliştiriyor.

Kitap hakkında açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Öğrencilerimiz için hazırlanan kitap, yaşlarına uygun dil ve içerikte hazırlandı. Bu kitap ile öğrenciler tatil boyunca hoşça vakit geçirirken, okulda öğrendiklerinin de tekrarını yapmış olacaklar. Hayat bilgisi, Türkçe ve matematik konularının yer aldığı kitapta labirent bulmaca, bilmece, boşluk tamamlama ve eksik parçayı bulma gibi birçok ilginç etkinlik yer alıyor." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER