ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:43

Öğrencilere sosyal güvenliğin önemi anlatıldı


Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde Türkoğlu Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından öğrencilere sosyal güvenlik kavramının önemi anlatıldı.

Fatih İlköğretim Okulu'ndaki programda konuşma yapan Türkoğlu SGK Merkez Müdürü Ramazan Elma, “Değerli çocuklar Sosyal Güvenlik Kurumu; hastalandığınızda doktora gidebilmenizi sağlayan, tedavi masraflarınızı karşılayan, eczaneden aldığınız ilaçların parasını ödeyen, yaşlanıp çalışamaz duruma geldiğinizde geçiminizi saglayabilesiniz diye size emekli aylığı bağlayan kurumdur. Sosyal güvenlik beşikten mezara kadar olan bir süreçtir. Biz bu süreçte kurum olarak sizin hep yanınızdayız. Tabi bizim de oluşan bu masrafları karşılayabilmemiz ve sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi için sizin de bize destek olmanız, bize yardım etmeniz lazım. Bugün burada bizden duyduklarınızı eve gittiğinizde lütfen anne ve babanıza anlatın. Onlara sigortalı çalışmanın ne kadar önemli olduğunu, eğer sigortasız çalışırlarsa az önce anlattığım haklardan yararlanamayacağınızı anlatın.” dedi.

SGK Müdürü Ramazan Elma, okul müdürü Kadir Şen’le birlikte öğrencilere, 'Güven ve Yarışçı Çocuklar' isimli hikâye kitabını ve çizgi film CD’sini dağıttı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER