ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 21:13

Öğrencilere ayakkabı yardımı

Öğrencilere ayakkabı yardımı


Siirt Üniversitesi Renkli Düşünceler Topluluğu'nca, köy okullarında öğrenim gören öğrencilere ayakkabı yardımında bulunuldu.

Yapılan açıklamada, Pervari ilçesine bağlı Göl ve Kübik köylerinde öğrenim gören 240 öğrenciye ayakkabı dağıtıldığı bildirildi. Söz konusu köylerde yaşam ve hava koşullarının kötü olması nedeniyle topluluk olarak 'Bilgi edinmek ve öğrenmek için yürüyen ayaklarınız üşümesin' adı altında hazırladıkları proje kapsamında, birçok vatandaşın destek olmaları sayesinde ziyaret gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu sayede Kubik İlköğretim Okulu ve Göl 85. Yıl İlköğretim Okulu öğrencilerine, kışın giyebilecekleri 240 çift bot yardımı sağladık. Topluluğumuzun amacı, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve öz güvenlerini kazandırmak adına yapılan çalışmalarda aktif rol alabilmek, becerilerini geliştirmek. Bu doğrultuda küçük kardeşlerimizin eğitimlerine destek olma adına yapılmış olan bu çalışmada aktif rol üstlenen görevli arkadaşların, ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek vererek yardımcı olmaları örnek bir davranışı sergilemektedir." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER