ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 21:38

Öğrenciler yaz futbol okuluyla kötü alışkanlıklardan uzak tutulacak

Öğrenciler yaz futbol okuluyla kötü alışkanlıklardan uzak tutulacak


Manisa’da Valilik İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü önderliğinde, öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, genç yetenekleri keşfetmek ve öğrencilere futbolu sevdirmek amacıyla vefat eden Teknik Direktör Tevfik Lav adına futbol yaz okulu açılacak.

Tevfik Lav Yaz Futbol Okulu Projesi’nin protokolü Valilik Brifing Salonu’nda, Vali Abdurrahman Savaş ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Savaş, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından organize edilen projeye, İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Antrenörler Derneği ve Manisa Masterler Derneği’nin destek vereceğini söyledi. Savaş, projenin amacının il merkezindeki okullarda okuyan 2001, 2002, 2003 ve 2004 doğumlu öğrencilerden futbola yeteneklilerin tespit edilerek Manisa sporuna kazandırmak olduğunu söyledi. Proje ile öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasının amaçlandığını dile getiren Savuş, "Amacımız yetenekli öğrencileri futbola kazandırmak, futbolu sevdirmek, sağlıklı yaşam becerileri kazanılmasına katkıda bulunmak, çocuklarımızın; zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel gelişimlerini arttırmak, paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirerek üretken bir yapıya sahip olmalarını sağlamak." dedi.

Futbol okuluna seçilecek sporcuların kullanacağı forma, şort, tozluk, ayakkabı ve çantalar İl Genel Meclisi ve Masterler Derneği tarafından ücretsiz olarak karşılanacak. Öğrencilerimizin taşınması ise İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilecek. Sporcular nüfus kâğıtlarıyla birlikte 18 Haziran Salı günü saat 10.00 ile 12.00 arasında Tevfik Lav Spor tesislerine başvuruda bulunacaklar. Seçmeler 20 Haziran Perşembe günü saat 09.00’da Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde yapılacak. Seçilen sporcular 25 Haziran’da antrenmanlara başlayacak. Öğrenciler haftanın salı ve perşembe günleri saat 09.00 ile 10.30 arası Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde çalışmalarını yapacak. Proje 29 Ağustos 2013 tarihlerinde sona erecek ve her yıl uygulanması planlanıyor. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER