ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 16:35

Öğrenciler, teneffüsü mezarlıkta geçiriyor


Hatay'ın Erzin ilçesinde endüstri meslek lisesinde eğitim gören öğrenciler, teneffüslerini mezarlıkta geçirmek zorunda kalıyor.

İsalı Mahallesi’nde 3 milyon liraya yaptırılan Ak Enerji Şehit Uğur Ekiz Endüstri Meslek Lisesi'nde bahçe duvarları olmadığı için okul güvenliği tam olarak sağlanamıyor. Okul bahçesi toprak olduğu için öğrenciler ve öğretmenler toz içerisinde kalıyor. Bahçede oturacak bir alan bulunmayan okulda eğitim gören 750 öğrenci teneffüslerini yan tarafta bulunan mezarlık taşlarına oturarak geçiriyor. Öğrencilerin mezarlarına zarar verdiklerini söyleyen vatandaşlar da durumdan oldukça rahatsız. Teneffüslerini okulun yakınında bulunan mezarlıktaki ağaçların gölgesinde geçirdiklerini söyleyen öğrenciler, ''Okulumuz eğitim öğretim yılına bir takım sıkıntılarla başladı. Bahçesi boş. Oturacağımız ve dinleneceğimiz bir alan yok. Teneffüslerde mezarlık içerisindeki çam ağaçlarının gölgesini kullanıyoruz. Oturacak ne bir sandalye nede bir bank var. Güneşli havalarda toz içerisinde yağmurlu havalarda ise çamur içerisinde kalıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Okulun ihtiyaçları için gerekli makamlara görüştüklerini söyleyen Ak Enerji Şehit Uğur Ekiz Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Meral Karcı da öğrencilerin dinlenecekleri yer olmadığı için mezarlığı kullandıklarını, kendisinin de bu durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER